Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Kilo vermek için uyulması gereken kurallar vardır. Alanya escort olarak  Bu kurallar hem sağlınızı korur hem de süreci kolaylaştırabilir ve uzun vadede takip etmeyi sağlar.

Kilo alımı, mevcut diyetimizle doğrudan ilişkilidir, bu nedenle kilo verirken kurallara uymak faydalı olabilir. Aynı zamanda kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olacak ve umarım daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam tarzını teşvik edecektir. Yağ, karbonhidrat ve protein gibi kilo verirken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Diyetinizde olması gereken doğru miktarda yağ, karbonhidrat ve protein hesaplayın. Sağlıklı bir diyette uygun miktarda besin tüketebilmeniz için daha fazla sebze yemeniz önerilir.

Kilo verirken dikkate alınması gereken bir şey, zaman almasıdır. Bir pound kaybetmek, bir pound yakmak için gereken 3.500 kaloriye eşdeğerdir. Bu, bir kilo kaybının hiçbir şey yememekle en fazla üç gün sürebileceği ve günün geri kalanını küçük egzersizler yaparak geçirebileceği anlamına gelir. Yiyebileceğiniz kalori, protein ve karbonhidrat miktarı kişiden kişiye değişir. Kilonuza, cinsiyetinize, boyunuza ve yaşınıza bağlı olacaktır.

Kilo verirken ilk hedef haftada en az üç kilo vermektir. Bu, vücuda fayda sağlayabilecek küçük bir miktardır ve platolardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler kalori tüketiminizi takip etmek, egzersiz yapmak ve cinsiyetinize, yaşınıza, boyunuza ve kilonuza göre doğru beslenmeyi sağlamaktır.

Egzersiz söz konusu olduğunda karbonhidratlar enerji için önemlidir. Mümkünse, koşma veya yüzme gibi fiziksel aktiviteler sırasında enerji sağlamaya yardımcı olduğu için diyetteki karbonhidrat miktarını artırmak gerekir.